Zaznacz stronę

W dniu 13 listopada bieżącego roku, dzięki zaproszeniu Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie wzięliśmy udział w konferencji „IV Forum Wiedzy i Innowacji”, gdzie na panelu poświęconemu digitalizacji w rolnictwie zaprezentowaliśmy temat „Systemy wspomagania decyzji oparte na danych sensorycznych czasu rzeczywistego”.

Podczas prelekcji przedstawiliśmy sposób pozyskiwania danych z sensorów i procesu przetwarzania informacji – na podstawie których wspomagamy procesy podejmowania decyzji w produkcji rolnej. Zaprezentowaliśmy nasze rozwiązanie oparte o inteligentne stacje meteo MetPRO, a także automat do pobierania prób glebowych wraz z oprogramowaniem Glebex. Największe zainteresowanie wzbudził projekt systemu precyzyjnego nawadniania upraw i monitorowania suszy oparty na naszych sensorach wraz ze wspomagającym je oprogramowaniem.

Forum było również okazją do poznania opinii o naszych rozwiązaniach oraz zbudowania relacji partnerskich. Możliwość odbycia rozmowy z przedstawicielami Instytutu Ochrony Roślin posiadających ogromną wiedzę i doświadczenie, daje nam szanse wykorzystania tego doświadczenia w tworzonych przez nas rozwiązaniach.