Zaznacz stronę

Miło nam poinformować, że uzyskaliśmy grant z programu Test Farms przyznawanego przez EIT Food Poland. Celem programu jest wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorców w testowaniu innowacyjnego rozwiązania wspierającego efektywność rolnictwa, realizując jednocześnie założenia zrównoważonego rozwoju – chroniącego środowisko naturalne.

Grant zostanie przeznaczony na przetestowanie jednego z naszych produktów – inteligentnej stacji meteo MetPRO, która wspomagana sztuczną inteligencją pomoże przewidywać zagrożenia biologiczne w uprawach – chwasty, szkodniki oraz patogeny chorobotwórcze. System predykcji zagrożeń biologicznych  pozwala na błyskawiczną reakcję i skuteczne zwalczenie agrofagów w początkowej fazie ich rozwoju przy zastosowaniu środka ochrony roślin w obniżonej dawce – co z kolei pozwala na zredukowanie ich negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Prototyp stacji będzie testowany przez IUNG – Państwowy Instytut Badawczy. Przeprowadzenie testów pracy nadzorowanej przez agrometeorologów z Instytutu Badawczego pozwoli ocenić poprawność pomiarów warunków meteorologicznych w stacji pomiarowej.